Mától Hegyalja! Ahogy már mi is írtunk róla, a cigányzene és a cigányzenei motívumokat is felhasználó világzene is megjelenik a július 14-től megrendezésre kerülő fesztiválon. Most egy zenei csemegét szeretnénk kiemelni a programból, az Ektomorf koncertjét. A zenekar a hardcore-t és trashmetált ötvözte a cigányzenével és ezzel olyan egyedi hangzást értek el, amely a csapatot a hazai extrém metal underground egyik legnépszerűbb, illetve külföldön az egyik legsikeresebb magyar együttesévé tette. Érdemes a Wikipédiát is elolvasni, hogy megismerjük a Mezőkovácsházáról indult, roma származásukat meg nem tagadó, sőt dalaikba beépítő zenekar életútját és meghallgatni őket a Hegyalja fesztiválon, pénteken, 2010. július 16-án.
A zenakarról a Wikipédia alapján
- A csapatot 1994-ben alapította két testvér Farkas Zoltán gitáros/énekes és Farkas Csaba basszusgitáros, valamint Ternován Csaba dobos. 1995-ben jelent meg első demójuk, Romok alatt címmel. 1996-ban megnyerték a szombathelyi LMS tehetségkutató versenyt ahol stúdióidőt is kaptak az első díjhoz, így elkészülhetett az az első albumuk, a Hangok.
- A második korongra két évet kellett várni, 1998-ban született meg Ektomorf címen, a Hangok folytatásaként. Legnagyobb sikerszámuk az albumon a “Nem engedem” című dal, ami azóta is minden koncerten nagy siker.
- Az áttörés 2000-ben érkezett a Kalyi Jag című lemezzel. Farkas Zoliék felvállalták roma származásukat és roma eredetű zenei motívumokat is beépítettek. A “Sunto dél mulo”-ban jól felismerhető a roma népzene, ötvözve a korábbi Ektomorf stílussal. A megszokott thrashcore számokon kívül még néhány roma nyelvű dal is helyet kapott. A közönség egy része nem fogadta túl jól, de a szaksajtó nagyra tartotta, azonnal a Sepultúrával, illetve a Soulfly-al állította őket párhuzamba.
- A külföldi sikerek ezek után kezdődtek, miután sikerült kijutniuk Németországba, ahol három helyszínen lépett fel a mezőkovácsházai zenekar. Innen a Silverdust kiadó szerződésével jöttek haza, így 2002-ben, már a német kiadó gondozásában jelent meg I Scream Up to the Sky című nagylemezük illetve magyar verziója, aFelüvöltök az égbe. A lemez megjelenése után kiköltözött az együttes Németországba, ahol a sikerek és fellépések ellenére az anyagi sikerek elmaradtak.Először kénytelenek voltak menedzsert váltani. Végül, utolsó próbálkozásként felhívták a Nuclear Blast kiadónál azt az embert, aki egyszer egy koncertjük után gratulált nekik és fantasztikusnak nevezte őket. A cég a találkozó után azonnal szerződést kötött velük. Az Ektomorf a legjobb kezekbe került, hisz a kiadó meghozta nekik azt nemzetközi sikert, amiről mindig is álmodtak.
- Nagyobb fesztivál-fellépések: Wacken, Rock am Ring, Rock im Park, vagy a With Full Force, valamint előzenekarként részt vettek a Kreator 2005–ös európai Enemy of God elnevezésű turnéján is, aminek a harmadik állomása a Petőfi Csarnok volt.
- A következő, 2006-os Outcast című lemez után kétszer is haza látogattak Magyarországra. Az A38-on 2007. január 17-én a régi terrorista turné fellépőivel (Replika és Cadaveres) kiegészülve, illetve a Sziget fesztivál második napján 2007. augusztus 9-én a Soulfly után. Az utóbbit azért is érdemes megemlíteni, mert a Soulfly koncertje közben színpadra szólította Farkas Zolit, majd együtt lenyomták a Sepultura klaszikusát a “Roots Bloody Roots”-ot. A zenekar vezetőjének ez azért is felemelő élmény volt, hiszen példaképével, Max Cavalera-val állhatott egy színpadon – olvasható a Wikipédia oldalán.
forrás: Wikipédia