A Budapest Bár az utóbbi évek legeredetibb és legérdekesebb zenei vállalkozásába fogott, amikor 2007-ben Farkas Róbert zenekara köré gyűjtötte a magyar rockzene kultikus alakjait. Az eredetileg egyetlen lemezre összeállt csapat azóta is sikerrel koncertezik, rajongótábora pedig egyre bővül. Régi filmslágereket, kuplékat és táncdalokat dolgoznak fel mívesen hangszerelt cigányzene kíséretében, újrahangolva a sokak által ismert dallamokat, miközben rég elfeledett kincsekre bukkannak.
2009-ben második, Volume 2. Tánc című dupla lemezük megjelenésekor megint csak gondoltak valami újat. Pál Kálmán rendezésében, a Karzat Alapítvány csapatával kiegészülve igazi színházat csináltak. Színházat, ami éppen olyan, mint maga a Budapest Bár: eredeti, érdekes, elegáns, feszes és nagyvonalúan előkelő.
Az előadás játéktere a Budapest Bár öltözője, ahol titkos esti találkára gyűlnek muzsikusok és énekesek, és különös játékba kezdenek, ami egyszerre burleszk-szerű és abszurd, elképesztően pimasz, miközben végtelenül laza és könnyed, mint egy mulatói este a múlt század hajnalának békeéveiben. Sztepp, rumba, swing és őrületes improvizációk adják meg az alaphangot, a dalok pedig Stux úrról, vonzó, őszes halántékról, a Horváth-kertről, a Niagaráról, a csapodár Józsefről, illatos májusokról és persze számtalan beteljesült és plátói szerelemről szólnak. A rendezői szándék szerint itt nem a zenekar kíséri a színházat, hanem a Budapest Bár zenekar fülbemászó muzsikáját játsszák el az énekesekből verbuvált társulat tagjai.
A Budapest Bár zenekar tagjai: Farkas Róbert – hegedű, Farkas Mihály – cimbalom, Ökrös Károly – tangóharmonika, zongora és Farkas Richárd – bőgő
Ének: Behumi Dóri, Ferenczi György, Frenk, Keleti András, Kiss Tibor, Kollár – Klemencz László, Lovasi András, Németh Juci, Rutkai Bori, Szűcs Krisztián
Forrás:Pécs a kultúra városa